Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Μπαταρία -συντήρηση
Επιλογή Tank bag EmptyΣήμερα στις 6:36 pm από sheep

» Πρόσθετη πλάκα για βαλίτσα
Επιλογή Tank bag EmptyΧθες στις 5:08 pm από Andreas.k

» 15Τ γραναζι για ολα τα Zontes
Επιλογή Tank bag EmptyΣαβ Νοε 28, 2020 10:44 pm από Andreas.k

» Τάπες για το μπροστινό πιρούνι
Επιλογή Tank bag EmptyΣαβ Νοε 28, 2020 9:19 am από Andreas.k

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Επιλογή Tank bag EmptyΤετ Νοε 25, 2020 12:37 am από dimimem

» Περίεργος (?) ήχος στον κινητήρα
Επιλογή Tank bag EmptyΔευ Νοε 23, 2020 5:42 pm από Di.angelo

» Περί καυσίμου (95 vs 100)
Επιλογή Tank bag EmptyΔευ Νοε 23, 2020 3:07 pm από sheep

» ΕΚΔΟΣΕΙΣ 2021
Επιλογή Tank bag EmptyΠαρ Νοε 20, 2020 11:47 pm από devilius

» Εxtra Προβολακια
Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Νοε 19, 2020 9:50 pm από dimimem

Επιλογή Tank bag

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sheep
Bronze Member
Bronze Member
sheep

Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2020
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΚυρ Οκτ 25, 2020 10:57 pm

Μιας και είμαι σε αναζήτηση ενός φθηνού tank bag έπεσα πάνω σε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Με τιμή ~25€ (με μεταφορικά) για κάποιον που θέλει κάτι απλό νομίζω είναι μια χαρά

Το πρόβλημα μου είναι πως δεν ξέρω πως θα φαίνεται πάνω στη μηχανή μιας και το ρεζερβουαρ δεν είναι και τόσο επίπεδο. Πιθανόν να μη στέκεται τόσο καλά. και το 2ο πρόβλημα, πως θα κουμπώνει με τα λουριά από κάτω μιας θα πιάσει και τα πλαστικά τα οποία δε θέλουν πολύ για να τα ψάχνουμε. Επίσης απ ότι είδα δε μπορούν να περάσουν από τα σημεία που θα έπρεπε για να εξασφαλίσουμε καλή στήριξη μιας και τα ανοίγματα είναι συγκεκριμένα.

Τι λέτε; Να το δοκιμάσω;
Αν όχι, κάποια άλλη πρόταση τέτοιας κατηγορίας και τιμής. Προφανώς από ebay-ali...

Πάντως φαντάζομαι το συγκεκριμένο μπορεί άνετα να τοποθετηθεί στη θέση του συνεπιβάτη. Εκεί πρέπει να ταιριάζει ακριβώς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cretan
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2019
Τόπος : Ηρακλειο

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Οκτ 29, 2020 9:03 am

Εγω εχω παρει απο wish τσαντακι που μπαινει στη θεση συνεπιβατη και αν το επεκτεινεις χωραει ενα φουλ φεις κρανος.για tank bag βρισκω ενα της givi στα 25 ευρω περιπου...νομιζω μονο με μαγνητες αν κανεις δουλεια και οχι με λουρια διοτι ειναι και το ρεζερβουαρ εκει.βαλε βγαλε
sheep
Bronze Member
Bronze Member
sheep

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Οκτ 29, 2020 2:39 pm

givi και 25€ δε πάνε μαζί. Ειδικά αν το βρήκες στο wish ή σε κάποιο παρόμοιο. Αν ήταν givi θα κόστιζε τα διπλάσια τουλάχιστον.

δε με ενδιαφέρει κάποιο καλό, ένα απλό θέλω διότι θα χρησιμοποιηθεί ελάχιστες φορές. Ποιο πολύ θα είναι απλά για να υπάρχει. στο δικό μας δυστυχώς με μαγνήτες δε κάνουμε δουλειά οπότε πάμε αναγκαστικά στη λύση με τα λουριά.
Με προβληματίζει όμως το σχήμα του ρεζερβουαρ και κατα πόσο θα μπορέσει να σταθεί το τσαντάκι.
Μου φαίνεται θα το ρισκάρω και ό,τι βγει.....
Andreas.k
Admin
Admin
Andreas.k

Ημερομηνία εγγραφής : 24/05/2020
Τόπος : Πάτρα

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Οκτ 29, 2020 3:21 pm

Καλό θα ήταν να βάζετε μία φωτογραφία η ένα link να βλέπουν και υπόλοιποι για να πουν και την γνώμη τους η να αγοράσουν κάτι παρόμοιο.

Cretan
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2019
Τόπος : Ηρακλειο

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Οκτ 29, 2020 4:31 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Andreas.k
Admin
Admin
Andreas.k

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΠεμ Οκτ 29, 2020 4:41 pm

Cretan επειδή η φωτογραφία είναι σε μέγεθος μεγάλη για το forum θα την διορθώσω. Κοίταξε λίγο το post που ανέβασα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] με θέμα πώς βάζουμε μία φωτογραφία στο forum. Απλά είναι για όλους μας η ενημέρωση

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Andreas.k στις Δευ Νοε 02, 2020 7:36 pm, 2 φορές συνολικά
sheep
Bronze Member
Bronze Member
sheep

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΔευ Νοε 02, 2020 6:17 pm

έχω κάνει την παραγγελία.
όταν... έρθει (και αν έρθει βασικά) θα ανεβάσω φωτογραφίες.
dimitmp
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2020
Τόπος : Νιάτα Λακ

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΠαρ Νοε 06, 2020 7:56 pm

Το έχω εδώ και δύο μήνες περίπου. Έχει καθίσει αρκετά καλά. Εμπρός πιάνεται με ταχυσύνδεσμο στον κρίκο του τιμονιού και πίσω έχω περάσει ιμάντα κάτω από το κάθισμα και τον έχω δέσει στους πίσω κρίκους του σάκου.  Τους περιττούς κρίκους τους έβγαλα. Είναι πολύ βολικό και λύνεται εύκολα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αρέσει στον χρήστη Andreas.k

sheep
Bronze Member
Bronze Member
sheep

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΣαβ Νοε 07, 2020 9:04 pm

εσύ λες άλλο.
στο link που έβαλα έχει 2 διαφορετικά.
εγώ πήρα το άλλο

αλλά πολύ φοβάμαι ότι δε θα κάθεται καλά. Τέσπα, 25€ είναι, ελπίζω μη κάτσει και τελωνείο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αρέσει στον χρήστη Andreas.k

Andreas.k
Admin
Admin
Andreas.k

Επιλογή Tank bag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιλογή Tank bag   Επιλογή Tank bag EmptyΣαβ Νοε 07, 2020 9:55 pm

dimitmp & sheep φίλοι μου σας ενημερώνω όταν βάζουμε μία φωτογραφία να είναι
(400px,400px) έχουμε ανοίξει θέμα πως βάζουμε μία φωτογραφία.
Διόρθωσα τα pixel αλλά ενημερώνω μη βάζουμε μεγάλες φωτογραφίες.
Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

Επιλογή Tank bag
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Βελτιώσεις & αξεσουάρ στο T310-
Μετάβαση σε: